Dane do team buildingu realizowanego na podstawie scenariusza  Czas Koloseum

Ilość uczestników: 

Zaprojektowano dla dużych grup (150-300 osób)

Przewidywany czas:

– do 3 godzin

Teren: Gra może być realizowana zarówno w budynku, jak i na bardzo dużej sali lub salach połączonych ze sobą.

Scenariusz gry indoor Czas Koloseum  został zaprojektowany tak, aby od początku do końca angażować wszystkich uczestników, uczyć ich współpracy i rozwiązywania problemów w trudnych warunkach i pod presją czasu. Przede wszystkim gra dostarcza ogromnej dawki pozytywnych emocji.

Jeśli szukasz kreatywnego i pełnego emocji eventu-  ta propozycja jest dla Ciebie.

Jej największa zaleta – angażuje dosłownie wszystkich.

Fabuła gry

Przenieśliście się w czasy starożytnej Grecji, gdzie jako duża  grupa nowych przybyszów wzbudziliście zainteresowanie.  Wedle tradycji na wyspie Wasze losy rozstrzygnie Czas Koloseum. To turniej przygotowany specjalnie dla Was przez przebiegłego władcę Kyrosa.  Kyros to były gladiator, tak więc nie spodziewajcie się szybkiego zwycięstwa!

Jeśli uda Wam się sprostać jako grupie zadaniom postawionym Wam przez Kyrosa, w jego Koloseum- zostaniecie szczęśliwymi posiadaczami wyspy Etoli. Grupa, która zdobędzie w Waszych szeregach największą liczbę punktów zasiądzie w zarządzie wyspy i otrzyma puchar Koloseum. Punkty zdobywane podczas zadań w turnieju Koloseum ułatwią Wam wykonać ostatnie zadanie.

Jeśli jednak nie zdołacie zdobyć wystarczającej liczby punktów,  niestety narazicie się na  karę  Kyrosa i wydaleni na pustynie.

Podczas realizacji Czasu Koloseum część aktywności uczestnicy wykonują w podgrupach, natomiast  ostanie najważniejsze zadanie uczestnicy wykonują razem, dzięki zastosowaniu metody cyklonu. Ten sposób sprawia,  że mogą jako tak liczna grupa wykonać zadanie wspólnie. Realizacja ostatniego schematu wymaga od grupy sprawnego przekazywania informacji i współpracy.

Zadania zaplanowane podczas czasu Koloseum:

          Zadanie 1

  • Podstępna Belladonna III

Zadanie dla  uczestników wymagające ogromnej koncentracji, komunikacji i współpracy. Już na początku  Kyros postawił przed Wami trudne zadanie polegające na unieszkodliwieniu Belladonny III.

W królestwie zostało bardzo dużo podstępnej trucizny, która charakteryzuje się wyjątkowo groźnym działaniem. Nie wolno jej dotykać  ani wdychać. Jako grupa musicie nie dotykając dłońmi przenieść ją do sarkofagu, gdzie nie będzie nikomu zagrażać.  Każda grupa musi zneutralizować truciznę dostarczoną jej przez podstępnego króla Kyrosa.

Zadania 2  Strefa Kyrosa

Tym razem przed uczestnikami król postawił szereg  zadań, które wymagają zarówno sprawności,  współpracy, koordynacji  oraz koncentracji.  Po wykonaniu każdego z tych zadań uczestnicy otrzymują kolejny punkt, który  pozwala na koniec wykonać ostatnie zadanie turnieju

 

Zadania w strefie Kyrosa

  • konkurencja drewnianej siatki
  • magiczne więzy
  • starożytni budowniczy

Zadania 3 Strefa Cienia

Ten rodzaj konkurencji podszepnął Kyrosowi Bóg ciemności. Tym razem uczestnicy muszą bardziej zawierzyć zmysłom dotyku i słuchu, ponieważ w tych zadaniach zmysł wzroku będzie ograniczony.

Zadania w strefie cienia:

  • Puzzle ślepca
  • Hasło niewidzialnej ręki

Zadania 4 Strefa dezorientacji

Zawodnicy na początku konkurencji muszą wejść do diabelskiego kręgu. W kręgu są poddani czarowi kręgu, który znacznie utrudnia wykonanie zadania.

Zadaniem grupy jest następnie szybko przetransportować wodę  z  początkowego  miejsca w drugie oznaczone. Czar jednak deformuje obraz…

  • Transport w diabelskim torze

 

Zadanie końcowe turnieju Plan wyspy – Metoda Cyklon

Na koniec uczestnicy z wszystkich grup  będą mieli za zadanie wspólnie  odtworzyć wyspę. Będą  ją odtwarzać według schematu cyklonu. To najtrudniejsze zadanie, które postawił przed nimi Kyros. Jeśli  uczestnicy w grupie zebrali podczas zadań  dużo punktów, będzie im znacznie łatwiej.

Gra indoor zaprojektowana przez kordynatorów współpracujących z IDEAINVENTOR.  Kopiowanie surowo zabronione.

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami scenariusza skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub zadzwoń .

Tel. od Poniedziałku do Piątku 517 112 689. Odpowiemy na każde Twoje pytania i przygotujemy propozycje dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.