Team building realizowany na podstawie scenariusza  Kuźnia Smaków Arche.

To wyjątkowa propozycja zespołu Ideainventor, która łączy w sobie  aktywność, podekscytowanie wynikające z ciekawych  i oryginalnych wyzwań, rywalizację między grupami, odkrywanie nieznanych dotąd smaków oraz na koniec- wspólne gotowanie.

team building

Dla kogo: Event przeznaczony jest dla grup od 20 do 200 osób. Team building przeznaczony zarówno dla mniejszych zespołów, jak i dla bardzo dużych grup. Zespoły współpracują  w podgrupach.

 

Event może być realizowany pod zadaszeniem, w dużych salach konferencyjnych oraz na zewnątrz. W zależności od miejsca realizacji kilka zadań może zmienić formę.

Przewidywany czas:

– do 3 godzin

Fabuła gry

Zakon Arche słynął w okresie średniowiecza z wyjątkowej kuchni, którą  zachwycali się władcy całej Europy.  No owe czasy zakon wykształcił kucharzy słynących z umiejętności łączenia nietypowych smaków. Dzięki temu zyskał sławę i ogromny majątek. Jeden z jego członków Jordan  był  próżnym i zachłannym mnichem, który postanowił założyć wraz z garstką zdrajców własne bractwo i odebrać sławę Arche. Mistrz zakonu w porę wykrył spisek, wygnał zdrajców i ukrył receptury. Tylko garstka ludzi przekazuje sobie tajemne przepisy z rąk do rąk. Dziś dostaniecie możliwość odnalezienia kilku z tych receptur. W każdej grupie będzie jednak kontynuator spisku zakonu Jordana-szpieg. Będzie on starał się potajemnie krzyżować Wasze plany. Na koniec, w trzecim etapie team buildingu grupa  będzie miała za zadanie  wyeliminować szpiega. Musi to zrobić przed przystąpieniem do gotowania.

Co zatem proponujemy – zarys realizacji eventu indoor

Pierwsza część 

Tajemnica receptur zakonu Arche spleciona z misternie uknutą intrygą,  oraz wyzwaniami przed którymi staną uczestnicy,  to główna oś pierwszej części eventu. Uczestnicy rozwiązują tu  szereg zagadek i podejmują przygotowane specjalnie dla nich wyzwania i zadania.

Zadania nagradzane są monetami  kuchcika Jeremiego. Zdobyte monety będą niezbędne w ostatniej części eventu.

Zadania zaplanowane w tej części:

Labirynt smaków, drzewo cudów, nici Jordana, pętla mistrza Arche

 Druga część team buildingu

Uczestnicy zostają zamknięci w komnacie, gdzie mają 20 minut na odnalezienie receptur mistrza Arche. Są one  bardzo dobrze ukryte i zaszyfrowane, tak więc uczestnicy muszą wykazać się sprytem i aktywnością, aby w porę odnaleźć receptury.

Trzecia część 

Tym razem uczestnicy mogą wymienić zdobyte wcześniej monety na składniki  znajdujące się w komnacie mistrza Arche. Znajdują się w niej wszystkie składniki do przygotowania dań z jego receptur.

Podczas tego etapu uczestnicy przy pomocy gry ruletka wskazują osobę, która ich zdaniem jest szpiegiem zakonu. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby odtworzyć danie z odnalezionych receptur.

Największa zaleta tej gry scenariuszowej – angażuje dosłownie wszystkich i jest bardzo smakowita.

Jeśli po przeczytaniu  chcielibyście, aby dla Waszych pracowników stworzyć nieszablonowy team building lub macie jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt poprzez:

formularz kontaktowy,

mailem: biuro@ideainventor.pl

lub telefonicznie 517 112 689