Połączenie gry miejskiej oraz gry terenowej w jednym to mocna strona tej propozycji.

Informacje do team buildingu realizowanego na podstawie scenariusza Szlak ukrytej studni

Ilość uczestników:
-Zaplanowano na liczbę uczestników ok. 25-100 osób.
– Ilość koordynatorów nadzorujących grę od 3 do 5 . Ilość koordynatorów uzależniona jest od ilości grup uczestniczących w grze.

Przewidywany czas:

– od 4 do 4,5 godzin

Teren: Częściowo w mieście, częściowo dość duży zielony teren, umożliwiający przygotować wszystkie wyzwania i zadania.
( Przed realizacją gry należy zaakceptować teren, pod kątem zadań zaplanowanych w grze terenowej ).

Mocne strony: gra miejska  spleciona z grą terenową  poza miastem

Gra zaprojektowana tak, aby na kanwie doskonałej zabawy osnutej wokół legend wybranego regionu zacieśniać więzi i tworzyć wspólną przygodę.
To wyjątkowo ciekawa gra przygodowa angażująca uczestników w rozwiązywanie wielu interesujących szyfrów i zagadek. Podczas realizacji gry uczestnicy muszą również sprostać wielu aktywnym zadaniom. Wszystko razem zapewnia doskonałą zabawę.
To wydarzenie, gdzie absolutnie wszyscy uczestnicy są zaangażowani, od początku do końca.
Podczas realizacji wyzwań emocje sięgają zenitu, a dobry humor i ogromne pokłady rywalizacji trwają przy uczestnikach przez cały czas gry.

Poszczególne zadania połączone są ze sobą i w konsekwencji nie tylko pozwalają odnaleźć skarb ze studni Jadwigi ale wyłonić najbardziej zaangażowanych uczestników.

gra terenowa

Fabuła gry

Podczas tej gry już od samego początku staniecie przed wieloma wyzwaniami. Oprócz tego będziecie mieli możliwość poznać kilka niezwykłych tajemnic związanych z róznymi miejscami okolic Grudziądza ( w przypadku innej okolicy gra będzie dostosowana do wybranego regionu).
Będzie to związane z wyzwaniami przed jakimi staniecie.
Rywalizacja o skarb ze studni Jadwigi, różnorodne wyzwania- zarówno umysłowe jak i sprawnościowe, połączone ciekawą fabułą, to najważniejsze zalety tej gry terenowej.

Krótki opis poszczególnych etapów gry.

Narzędzia na wyprawę
Podczas tego etapu każda grupa będzie miała za zadanie wybrać ze skrzyni 15 elementów, które ich zdaniem będą mogły przydać się im do realizacji wyzwań w kolejnych etapach. To bardzo ważne, aby uczestnicy mądrze wybrali…
Na tym etapie otrzymują również szkic Benedykta (jednego z najsławniejszych polskich średniowiecznych podróżników). Szkic pomoże im w łączeniu wszystkich elementów w grze.

Wierzchołki legendy
Uczestnicy, tak jak sławny podróżnik Benedykt muszą przemierzyć szlak, który obfity jest w przygody, a w końcowym etapie doprowadzi ich do skarbu.
W terenie uczestnicy mają za zadanie odnaleźć pasujące do siebie symbole. Po połączeniu ze sobą mogą odczytać jedną z najstarszych legend regionu. Właśnie ta legenda odkrywa przed uczestnikami dalszy szlak i kierunek poszukiwań.

Zatruty wąwóz
W tym zadaniu uczestnicy muszą przedostać się przez wąwóz zatruty jadem. Aby to było możliwe wybierają jedno z dostępnych narzędzi aby pokonać przeszkodę.
Zadanie jest skończone, gdy każdy z uczestników przejdzie na drugą stronę.

Tajemnicza machina
Zarówno historia jak i legendy podawane z ust do ust przekazują informację o sławnej bitwie. Uczestnicy na tym etapie gry mogą zmierzyć się z wyzwaniami ówczesnych wojowników. Będą musieli nie tylko przygotować do bitwy machinę według projektu ówczesnego sławnego inżyniera Johana ale wyeliminować ze swojej grupy szpiega wysłanego przez wroga.
Losy bitwy mogą być rozstrzygnięte nie tylko dzięki poprawnemu i sprawnemu skonstruowaniu machiny ale również dzięki sprawności łuczników.

Labirynt i skarb studni Jadwigi
Uczestnicy po bitwie są już bardzo blisko skarbu. Mają niemalże wszystkie informacje, które pozwalają zlokalizować tajemniczą studnię, a w niej osnute tajemnicą skarby Jadwigi.
Ostatnią przeszkodą do studni jest labirynt, który chroni dostępu do skarbu.
Przejście przez labirynt wymaga skoordynowanego działania całej grupy.
Część grupy przechodzi przez labirynt napotykając na kilka zagadek. Aby móc rozwikłać zagadki i odnaleźć prawidłową drogę przejścia przez labirynt będą potrzebowali pomocy pozostałej części grupy. To właśnie Ci uczestnicy realizując wyzwania labiryntu uzyskują wskazówki do rozwiązania zagadek i przekazują je grupie przechodzącej.
To jednak nie wszystko: uczestnicy stając przed studnią Jadwigi staną przed wyzwaniem wydobycia skarbów.

Kiper
To ostatnie zadanie, które jest uwieńczeniem i dodatkową nagrodą dla uczestników.
Zadanie pozwoli im nie tylko odkryć tajniki zawodu Kipera ale również poznać smaki regionalnych piw warzonych w regionie od stuleci.
Pierwszym etapem jest łączenie w pary tych samych gatunków piwa.
Uczestnicy otrzymują cztery próbki płynu i starają się określić w jakiej próbce znajduje się jaki smak. Jest to niezwykle ciekawa konkurencja, ponieważ uczestnicy nie bazują tutaj na doznaniach zapachowych lecz wyłącznie na smakowych.

Drugim etapem gry jest konkurs toastów.
Uczestnicy otrzymują listę toastów w najbardziej egzotycznych językach, a ich zadanie polega na rozpoznaniu z jakiego kraju pochodzi dany toast.

Uczestnictwo w grze będzie doskonałą zabawą dla każdego. Zadania oraz fabuła gry zostały tak skonstruowane, aby uczestnicy o różnych gustach znaleźli coś dla siebie.

 

Zapytaj o integrację dla pracowników  już teraz!

 

                  Skontaktuj się z nami 517 112 689 

lub  w formularzu kontaktowym zapytaj o to szkolenie. My wyślemy Ci kartę zgłoszenia na szkolenie.

KONTAKT